Aile Eğitimcisi Yiğit, Ünver'i Ziyaret Etti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitimcisi ve eğitimci yetiştiricisi Şengül Yiğit, Şebnem Aile Derneği yöneticileri ile birlikte Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ülke genelinde görevlendirilen 120 aile eğitimcisinden biri olan Şengül Yiğit, ailelere yönelik olarak gerçekleştirilen hizmetlerle ilgili çeşitli bilgiler aktardı.
Şebnem Aile Derneği yöneticileri Neziha Şahin, Ayşegül Uz ve dernek danışmanı İbrahim Palancı'nın da katıldığı ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, toplumun temel yapı taşı olan ailelerin, kent ölçeğinde nasıl önemli bir konumda bulunduğunu ortaya koyma adına belediye olarak bir dizi çalışmalar içerisinde olduklarını söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aile yapısının korunması ve daha sağlıklı yapıya kavuşturulmasına büyük bir önem verdiğini vurgulayan Yiğit, bu kapsamda saha çalışmalarına ağırlık verdiklerini ve aileleri ziyaret ederek, yaşanılan meseleler ve çözüm çarelerine ilişkin görüşmelerde bulunduklarını belirtti.

Bu yıl Mayıs ayında evliliklerinin 50. yılını ve daha üzerindeki insanların hayatına ilişkin çalışmalar yaptıklarını anlatan Ünver, ailenin neden önemli olduğunu genç kuşaklara aktarabilmek amacıyla düzenlenen bir programda da aile bireylerine madalya ve çeşitli hediyeler takdim ettiklerini söyledi. Ünver, ailelerin toplumda taşıdığı önemin ortaya konulduğu bu çalışmalara önümüzdeki yıllarda da devam edeceklerini belirtti. - NEVŞEHİR

Yayınlandığı siteyi görmek için tıklayınız..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile