İlhame Benim Yavrum

SİYAH İNCİ TANEM İLHAME BENİM YAVRUM

Etiyopya'da faaliyet gösteren aşevimiz günlük 600 civarında yoksul ve yetime iki öğün yemek sağlarken, hayırseverlerimizin adak,akika,şükür,sadaka gibi kurbanları da aşevimizde kesilerek etli yemek olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor...
Başkent Addisababa'da bir yılı aşkın zamandır hizmet veren aşevimiz, bölgede büyük bir ihtiyaca cevap veriyor. Yetim ve öksüz çocukların aileleri hayırseverlerimizin desteğiyle hizmete devam eden aşevimizde günlük 2 öğün yemeklerini alıyorlar. Farklı zamanlarda yemek dağıtımlarına katılan yönetim kurulu üyelerimiz, yemek alan yoksulların büyük sevinç yaşadıklarını ve her fırsatta hayırseverlerimize duacı olduklarını söylüyorlar.

Aşevimizin en güzel taraflarından birisi de Türkiye'den kurban bağışında bulunan hayırseverlerin kurbanlarının en düzgün şekilde aşevinde kesilmesi ve etli yemek olarak dağıtılması. Kurban bağışında bulunan hayırseverimizin kurbanı hemen Etiyopya'daki temsilcimize bildiriliyor ve 48 saat içerisinde kurban kesilerek hayırseverimize bilgisi ulaştırılıyor.

Yıl içinde kesilen kurbanların bedeli 200 TL devam etmektedir. 

Kurban bağışında bulunan hayırseverimizin (herhangi bir aksaklık yaşanmaması için) derneğimizi arayarak isim ve telefon bilgisi bırakmaları önem arzetmektedir.

http://www.ibs.org.tr/anasayfa-ibs-org.html

Sorumluluğunu üstlendiğim yetim İlhame..

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile