Kişisel Arama Motorunuz

Super User tarafından yazıldı.. Yayınlanma MindMap

Zihin haritaları, son derece yararlı düşünce araçlarıdır, çünkü beyninizle birlikte çalışırlar ve düşünceler arasında bağlantı kurmanıza yardım ederler.Zihin haritanıza eklediğiniz her yeni dal bir öncekiyle bağlantılıdır.Beyninizin nasıl düşündüğünün görsel dışa vurumlarıdır.Ana noktaya odaklanmanızı sağlayarak, bağlantı kurma yoluyla ve hayal gücünüz yardımıyla sizi sonuçlara götürür.Aynı şehir haritaları gibi, size varış noktasına nasıl gideceğinizi gösterir.

 

Kendinizle başlayın 

Bunun için şunlara ihtiyacınız olacak:

• Boş bir kağıt

• Renkli kalemler, boya kalemleri

• Hayal gücünüz

 

İşinize değil, kendinize odaklanın.

Başarılı olduğunuz şeyler neler?

Becerileriniz neler?

 Yaratıcılığınızı özgür kılmanın yolları

Dinleyin ve öğrenin: Önce kendinizi dinleyin. Konuşurken başkalarının sözünü kesen biriyseniz, aynı durumda kaldığınızda ne hissettiğinizi düşünün.Başkalarını dinlemeye zaman ayırırsanız, hem öğrenecek çok şey bulursunuz hem de sizin konuşmanız gerektiğini zaman sizi dinleyecek birilerini bulursunuz.

Okuyun: Yeni bir şeyler okumayı deneyin. Kitap seçerken daha radikal kararlar verin.Her gün aynı gazeteyi okuyorsanız farklı bir gazete alın.Unutmamanız gereken bir şey okuyorsanız, zihin haritası yöntemini deneyin.

Karalayın ve resim çizin: Bunun için ressam olmanıza gerek yok. Zihin haritalarınızı renklendirin.

Ufkunuzu genişletin: Hem iş hem de özel yaşamınızda yeni arkadaşlıklar ve ilişkiler kurmak için elinize geçen her fırsatı değerlendirin. Yaşamınıza giren herkes size yeni bakış açıları katacaktır.

Rüya görün ve hayal kurun: Eğer sabah kalktığınızda rüyanızı hatırlıyorsanız hemen not alın. Rüyalarınız yaşamınızla ilgili ilginç iç görüler verirler.

Zihinsel harita makinenizi de çalıştırın: Beyniniz de tüm diğer organlarınız gibi vücudunuzun bir parçasıdır. Hepimizin bildiği bir deyiş vardır: Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bu yüzden sadece bedensel değil zihinsel egzersizler de yapın.